4. A Učení v přírodě - únor 2018

16. 2. se třída 4. A učila opět v přírodě v rámci celoročního projektu, který žákům umožňuje rozvíjet vzájemnou komunikaci, schopnost spolupráce, procvičit nabyté učivo v praktických souvislostech, v pohybu a na čerstvém vzduchu, čímž si ho i lépe zapamatují. Tentokrát jsme se vydali k lesu Ochoza, kde tradičně plnili žáci ve skupinách úkoly z M a ČJ. Po jejich vyhodnocení a odměně jsme se přesunuli ke krmelci, kde děti přilepšily lesní zvěři suchým chlebem, mrkví a jablky a ptactvu lojovými koulemi. Cestou jsme poznávali stopy lesní zvěře podle klíče, děti určovaly listnaté i jehličnaté stromy, prohlédly si dřeviny napadené lýkožroutem a václavkou, měly možnost zkusit si určit stáří stromu podle přírůstů a podle letokruhů a také na vlastní oči viděly vývojová stádia smrku (semeno, osivo, semenáček, sazenice, strom). Ke svačině jsme si na rozdělaném ohni opekli uzeniny a vydali jsme se plní společných zážitků zasněženou krajinou a městem zpět ke škole.