4. A Učení v přírodě - listopad 2017

Listopadové učení v přírodě proběhlo na oválu u cyklostezky, kde žáci plnili úkoly z matematiky a českého jazyka ve skupinách. Po vyhodnocení práce jednotlivých skupin a sladké odměně jsme se vydali do restaurace Club. Cestou jsme se zastavili u kotelny na biomasu, kde jsme si povídali o jejích přednostech a ukázali jsme si také v terénu nádoby na tříděný odpad. V Clubu se všichni zahřáli u teplého čaje (tímto děkujeme panu Chalupovi za vstřícnost) a vyzkoušeli si, jak se v restauraci správně chovat. Potom jsme se vydali v dušičkovém čase na hřbitov, kde některé děti zapálily svíčku na hrobech svých blízkých. Povídali jsme si o původu svátku, o zvycích, které se k němu vážou a také o úctě k zemřelým a o vhodném chování na hřbitově. Podzim končí a my se těšíme na prosinec.