3.A Noc v muzeu

Celý páteční den ve škole byl pro nás plný očekávání. Byli jsme totiž netrpěliví, co nás čeká odpoledne a večer v muzeu. Vyučování uteklo jako voda, my odešli domů, sbalili si potřebné věci a utíkali k muzeu. Zde jsme se sešli všichni, my žáci třetího ročníku, paní učitelky a pracovnice muzea paní Eva Straková, která projekt Noc v muzeu připravila. Nejprve nás paní Straková zavedla do místnosti, kde jsme si vybalili věci, připravili karimatky a spacáky ke spaní. Poté nás pomocí barevných lístečků rozdělila do skupin a seznámila nás s průběhem večera. Během toho večera jsme nahlédli do historie našeho města, vyzkoušeli si vyučování ve staré třídě, prohlédli si obydlenou dřívější světnici a porovnali ji s dnešním vybavením našich domovů, zastavili se v síni řemesel a o nich si povídali. Během prohlídky muzea jsme nacházeli různé indicie, které nám později pomohly vyřešit rébus, který byl pro nás připraven. Po vyřešení rébusu jsme se stali historiky a poznávali staré předměty. Poté se z nás stali archeologové, kdy našim úkolem bylo z nalezených hliněných kousků nádobu slepit. A tak jsme střepy štětečkem čistili, oprašovali, díly k sobě sestavovali a lepili. Zatím co z nás byli archeologové, paní Straková vyhodnotila naše odpovědi v soutěžním kvízu a rébusu. Následovalo vyhodnocení skupinových prací a předávání cen. Unavení, ale plní pěkných zážitků jsme ulehli do připravených pelíšků a spali až do rána. Za průběh celé akce patří velké poděkování paní Evě Strakové, která celý projekt připravila.