3. A Krabice od bot

Plakát na dveřích je dost nečitelný, ale upozorňuje na akci Krabice od bot aneb Děti dětem. V čem spočívá?

V ČR je mnoho sociálně slabých rodin a děti z těchto rodin často pod vánočním stromečkem nenajdou žádné překvapení, hračku, knihu. Pro ně jsou krabice určeny. Kdo chce a může, vezme doma krabici od bot a naplní ji. Věci, které do ní dá, mohou být použité, ale ne zničené. Může jít o blok papírů, pastelky, omalovánky, mikinu, kterou už nenosím, ale je hezká, plyšáka atd. atd. Na zabalenou krabici pak děti zřetelně napíší, pro koho je určena (kluk 3-5 let, holka 10-11 let apod.). A pak už krabice putuje na místo shromažďování, které je tradičně v evangelickém kostele v Novém Městě na Moravě. Odtud se krabice rozvážejí po Vysočině, případně cestují i za hranice našeho kraje.

Některé děti z naší třídy se do vytváření anonymních dárků pustily s velkým nadšením a přinesly nejen své krabice, ale i krabice od svých sourozenců, rodičů, sousedů, kamarádů z jiných tříd... Tak nějak vypadá výchova k občanství v praxi. Děkujeme!