5.A Školní výlet do Třebíče a Jaroměřic n. R.

Blíží se konec školního roku a s ním je od nepaměti spojený školní výlet.  Ani my jsme tuto tradici neporušili a v pátek 9. června se na výlet vypravili. Naše cesta směřovala do Třebíče, kde nás čekala první prohlídka jedné z nejstarších staveb našeho kraje – baziliky sv. Prokopa. Zde jsme měli možnost zhlédnout i místa, která jsou návštěvníkům nedostupná. V těchto místech jsme zažili i velké tajemno a v mnohých z nás na chvíli zavládl pocit strachu, jelikož zde byl pro nás od tajné osoby zanechaný vzkaz. Po přečtení a odkrytí části tajemna jsme se vydali k dalším památkám, kdy naše pěší cesta směřovala do židovské části města, kde jsme nahlédli do židovské modlitebny, prošli si obytný dům a obchod židovské rodiny. Vysíleni a obohaceni o další vědomosti jsme se s radostí šli občerstvit do cukrárny, kde jsme dobili energii, abychom mohli pokračovat v naší cestě. Autobusem jsme přijeli do Jaroměřic, kde jsme obdivovali bohatě zdobené komnaty a sály barokního zámku. Unaveni, ale obohaceni o krásy umění našich předků, jsme se v pozdně odpolední hodině vrátili zpět do Bystřice.