4.B - Návštěva chovatelské výstavy

Den českého strakatého skotu v Radešínské Svratce

Ve čtvrtek 15. září se uskutečnila v Radešínské Svratce XIII. národní výstava Den českého strakatého skotu.

Této akce se zúčastnila i naše třída, 4.B, která využila nabídku ZŠ a MŠ Písečné na společnou autobusovou dopravu. Po příjezdu měli žáci možnost poznávat chované druhy hospodářských zvířat, technologie pro jejich chov, malou i velkou zemědělskou techniku a ochutnávat spoustu nabízených kulinářských specialit.

Pro malé i velké školáky byla na výstavě připravena naučná stezka „Zemědělství žije“. Děti rozlišovaly osiva, krmiva a hnojiva, vyzkoušely si dojení na maketě krávy, určovaly druhy techniky a plnily řadu dalších úkolů. Po absolvování celé stezky, jejíž bezchybný průběh zajišťovali studenti bystřické VOŠ a SOŠ, byli úspěšní účastníci odměněni drobnými dárky a chutnými mlékárenskými produkty.

Tato výstava přispěla k pochopení problematiky zemědělství, k poznání, že mléko nám nedává fialová kráva a že práce zemědělců je náročná, společensky velmi prospěšná a důležitá.