5.A Vlastivědná exkurze na hrad Pernštejn

Nebývá zvykem, že koncem září venkovní teploty dosahují 25°C. Také nebývá zvykem, aby už na konci září děti vyjely na exkurzi. Přesto nás tyto nezvyklosti potkaly a my se v pátek 30. září vypravili na vlastivědnou exkurzi na hrad Pernštejn. Krásné slunné počasí nám tento den velmi zpříjemnilo. Pro některé z nás byla prvním zážitkem tohoto dne cesta vlakem. Pro jiné to byla dlouhá pěší túra vysoko k hradu. Po tomto náročném výstupu jsme rádi uvítali lavičky na prvním nádvoří, kde jsme si odpočinuli, najedli se, načerpali síly a zopakovali si architektonické prvky gotické stavby. Hned poté jsme vystoupali na poslední nádvoří a těšili se na prohlídku. Pro nás školáky byl druhý prohlídkový okruh velmi dobrou volbou. Veškeré chodby a místnosti byly krásně dekorativně vyzdobené podzimním aranžmá z květin a plodů. Nádherný výhled na okolí nám poskytla vyhlídková věž s barevnými sklíčky čtyř ročních období. Náš největší obdiv patřil rytířskému sálu a přírodovědnému kabinetu.  Plni hezkých zážitků jsme sešli dolů do městečka, kde návštěva cukrárny byla naší sladkou tečkou za krásným dnem a krásnou exkurzí. Už nyní se těšíme na další exkurzi.