5. B Noc s Andersenem

Navštívila nás Malá mořská víla

Ani 180. narozeniny neodradily Andersenovu slavnou mořskou pannu zavítat na ZŠ Bystřice nad Pernštejnem, Nádražní 615. Byla to návštěva zcela nečekaná a skutečnost, že si spletla našeho pana ředitele s princem z pohádky, situaci trochu zkomplikovalo. Když nakonec odplula bez něj, všichni jsme si oddychli.

A co všechno jsme během jedné noci stihli? Poznali jsme se navzájem i mimo školní lavice, pracovali jsme s různými literárními texty, hráli divadlo, luštili křížovky, soutěžili, zhlédli loutkové představení Kouzelný zvon z dílny Honzy Hrubce, protáhli se u cvičení s Dášou Brdárovou, prošli ztemnělými chodbami naší krásné školy, potkali několik strašidel z deváté třídy, užili si slavnostní ohňostroj a také oblíbenou diskotéku.
Prioritou ale bylo ČÍST SI! A to se nám i letos podařilo. Díky, pane Andersene!