3.B BESEDA se spisovatelkou Martinou Drijverovou

Sísa Kyselá, Zlobilky, Nezbedníci, Táta k příštím Vánocům, Ztracený trpaslík - to jsou knihy, které většina z nás zná, jelikož je četla. Ovšem, kdo z nás zná samotnou autorku těchto knih? My, žáci třetích a čtvrtých ročníků, jsme měli možnost se s paní spisovatelkou Martinou Drijverovou setkat u nás ve škole v pátek 9. října. Samotná autorka knih si pro nás připravila besedu, kde jsme se nejprve dozvěděli, jakou cestu musí kniha urazit, než se dostane do našich rukou. Už víme, že nejprve se napíše příběh, ten putuje do nakladatelství, kde pomocí šikovných rukou malířů – ilustrátorů dostanou hrdinové vizuální podobu, poté se vše vytiskne, sváže a teprve potom knihy putují na pulty knihkupectví. V další části besedy nám autorka přečetla úryvky ze svých knih a na závěr proběhla autogramiáda. Bylo to velmi pěkné a zajímavé setkání.