4. B Halloween

31.10.2014 projektový den

Poslední říjnový den roku 2014 by si náhodný návštěvník naší školy mohl myslet, že nám někdo budovu začaroval nebo se dostal do strašidelné pohádky. Po chodbách se trousili duchové, čarodějnice a další příšery. Bylo to opravdu děsivé! Proběhlo tu totiž halloweenské řádění!
    Během prvních hodin si děti ve svých třídách povídaly o svátcích anglicky mluvících zemí a také o svátcích českých. Společně zpívali písničky, říkali říkanky, vyprávěli si záhadné příběhy, dlabali dýňové lucerničky, ochutnávali dýňové koláče, dorty, pili dýňový džus ...
    Po velké přestávce jsme se všichni z 1. stupně sešli v tělocvičně, abychom si zatancovali tradiční halloweenský tanec a vyzkoušeli si některé  hry, jako  např. pojídání červů, přelet koštětem nad ohněm, balení mumie či lov jablek z vody. Nechyběly ani disco čarodějnické tance, prostě HALLOWEEN PARTY jak má být! S tradičním pokřikem TRICK or TREAT dostala strašidýlka sladkou odměnu i zasloužená ocenění za originální dekoraci tříd.

L. Chudobová