Litomyšl očima třeťáků

3.A

„To byl ale krásný výlet, škoda jen, že jsme v tom bazénu nemohli být déle,“ vyprávěly děti při návratu z výletu rodičům, kteří je netrpělivě očekávali u autobusu. 23.5.2014 se totiž žáci 3. ročníků vydali do Litomyšle. Nejprve absolvovali prohlídku krásného renesančního zámku s paní Kajetánou, pak nahlédli do rodného domu Bedřicha Smetany a nasvačili se v klášterních zahradách. Sluníčko vydatně svítilo, takže někteří neodolali a zvlažili se ve zpívající fontáně se sochami. Poté se uskutečnila procházka městem. Nejprve uviděli sochu Aloise Jiráska, zastavili se u domu, ve kterém rok žila Božena Němcová, na radniční věži s orlojem si porovnali svůj loket se starou jednotkou délky. Na závěr vyrazili do nově zrekonstruovaného městského bazénu, který byl pro mnohé příjemnou tečkou výletu. Nejvíce se vyřádili na tobogánu a při vyplouvání do venkovní části bazénu. Počasí nám přálo, tudíž nemohla chybět ani závěrečná píseň „Sláva, nazdar, výletu…“