3. B Cigaretka Retka

Normální je nekouřit!

V rámci preventivních aktivit na naší škole jsme se rozhodli zapojit do programu i žáky 2. stupně. Dne 7.3.2014 předstoupili před malé děti s divadelní scénkou o cigaretě, která ničí lidské orgány. V podobě srdíčka, zoubku a plic se snažili hravou formou ukázat, jaké následky kouření má a proč je lepší s ním nikdy nezačít. V závěru společnou básní odmítli kouření zcela a nabídli další spoustu aktivit na využití volného času. Myslím, že se tímto způsobem  žáci naučili rozhodně více, než obyčejnou přednáškou, neboť se v mnohých třídách rozpoutaly horlivé debaty především o tom, jak je těžké s kouřením přestat, což mnozí zažívají u svých blízkých. Děkuji tímto velmi žákům 2. stupně, "hercům", že se snaží jít svým příkladem mladším.