1A - Školní výlet (Lysice, Rudka - 23.5.2013)

Ani chladné počasí nás neodradilo a vyrazili jsme si na první společný výlet. Autobus pro nás přijel až ke škole a tak cestování bylo snazší.
   Nejprve jsme navštívili uměle vyhloubenou Jeskyni Blanických rytířů v Rudce. Ta je dílem občana z nedalekého Bořitova, Stanislava Rolínka. Stanislav Rolínek, původním povoláním čalouník, vysochal jeskyni i sochy v ní za pouhé dva roky. Více času se svému velkolepému dílu inspirovanému českou historií nemohl věnovat. Bojoval s tehdy nevyléčitelnou nemocí – tuberkulózou plic, na kterou zemřel roku 1931.
   Druhou naší zastávkou byl Státní zámek Lysice. Překrásnými interiéry nás provázel v dobovém kostýmu sám majitel a velký cestovatel, hrabě Ervín Dubský. Jeho poutavý výklad byl doplněn několika soutěžními hádankami. Za správné odpovědi nám pan hrabě půjčoval svoji korunu. Na konci prohlídky nás čekalo šermířské vystoupení. Úžasné bylo, že jsme se mohli s šermíři vyfotit a pak ještě proběhnout v nádherné zámecké zahradě.
   Sladkým zakončením našeho výletu byla zastávka v kunštátské cukrárně. Moc jsme si pochutnali.
   Už se těšíme na výlet ve druhé třídě.

Všechny fotografie naleznete ve školní fotogalerii  :-)