1B - Projektový den (9.5.2013)

Projektový den byl tentokrát zaměřen na dopravní výchovu a ochranu člověka za mimořádných situací.
My, žáci 1.B, jsme, ostatně jako celá škola, zahájili dnešní den cvičným poplachem. Po té jsme si zopakovali všechno, co jsme se naučili o dopravních prostředcích, chodcích a pohybu po silnici. Řekli jsme si, jak se na silnici i na chodníku chovat, kde si můžeme hrát a co dělat v případě úrazu.
Také jsme si připomněli, jaká nebezpečí na nás číhají doma, ale také v přírodě. Pak jsme se přesunuli do atria školy. Tam jsme si vyzkoušeli jednoduchou první pomoc - ovazování ruky, nohy a hlavy trojcípím šátkem.
Po svačině nadešel čas odejít ze školy do přírody. Cestou jsme pozorovali a poznávali dopravní značky a vysvětlovali si jejich význam. A konečně – po dobře vykonané práci přišla doba zábavy. Odpočinuli jsme si na malém dětském hřišti na sídlišti u školy. Počasí nám přálo – den se vydařil!

Všechny fotografie najdete v naší složce ve fotogalerii  :-)