Za koníky do Slatiňan

Školní výlet 4. B

V úterý 7. 5. se děti ze 4. B a 5. B vypravily za koníky do Národního hřebčína ve Slatiňanech. Nejprve jsme si prohlédli hippologickou sbírku v nedalekém zámeckém muzeu, kde jsou uloženy předměty s koňskou tematikou. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého o vývoji koně, historii chovu koní, jejich výcviku a koňských závodech. Ale nemohli jsme se už dočkat, až uvidíme koníky ve své skutečné kráse. Následovala prohlídka stájí a přilehlých výběhů, hlazení hříbátek a dalších přítulných zvířat. Setkali jsme se s koněm Převalským i s nádhernými starokladrubskými vraníky, prozkoumali jejich ocenění, postroje a kočáry. Naše kroky pokračovaly dál koňskými stezkami kolem ohradníků k miniatuře hrádku zvaného Kočičí, postaveném na lesní skalce koncem 19. století pro knížecí děti. Zde jsme si nerušeně protáhli svá unavená tělíčka a vyzkoušeli dobývání hradu jako opravdoví rytíři. Nezbývá jen poděkovat sluníčku za krásný polojasný den, přesně takový, jaký jsme si přáli.

Další fotografie naleznete zde:www.zsbystrice.cz/view_ftpgallery.aspx