4.B Noc s Andersenem 30. a 31. 3. 2012

Abych to řekl jasně, při čtení je krásně...

Co je lepší než být v pátek večer doma?

Strávit noc ve škole s Andersenem a Lichožrouty.

Už po 12. pořádal Klub dětských knihoven SKIP a Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR akci „Noc s Andersenem“, která proběhla 30. – 31. března 2012 ve školách a knihovnách po celé České republice a v několika dalších zemích. Letos se do projektu zapojila i naše škola.

A co všechno jsme během jedné noci stihli?

Poznali jsme se navzájem i mimo školní lavice, pracovali jsme s různými literárními texty, tvořili expertní skupiny, zatancovali Zumbu – tímto děkujeme paní Dáši Brdárové za báječný zážitek – prošli jsme stezkou odvahy (potkali strašidla?), nechyběla noční diskotéka a polštářová bitva, ale HLAVNĚ jsme si ČETLI!!! PROTOŽE čtení samo o sobě je jedno velké dobrodružství. Pohádku na dobrou noc nám přišel přečíst pan ředitel Martin Horák. Na rozdíl od starších dětí jsme se poté zachumlali do spacáků a spokojeně usínali.

Domů si děti odnášely nejen spoustu zážitků, ale i památeční pohlednici od ilustrátora knih Tomáše Řízka.

Řečeno slovy hlavního hrdiny z knihy Lichožrouti:“Abych to řekl jasně, při čtení je krásně – už nikdy nebudeš sám. Abych to řekl celý, čtení je fakt skvělý – už nikdy nebudeš sám.“

Děkujeme dětem, rodičům a vedení školy za podporu.

L. Chudobová, M. Slámová

www.nocsandersenem.cz

Po kontrole vyčištěných zoubků, zavrtaných nožiček a naducaných polštářků ještě úsměv do fotoaparátu. :-)

Některé spacáky ráno stávkovaly a nechtělo se jim nazpět do skrýší.