Bouzov

Dějepisná exkurze Bouzov

Dne 3.6.2011 se žáci 7. tříd vydali vstříc zajímavým zážitkům. Přes počáteční negativní reakce žáků 7.A i 7.B, že by spolu měli strávit celý den mimo školu, musím konstatovat, že se obě třídy velmi sžily a na konci exkurze se dlouho nemohly rozloučit.

Naše první kroky směřovaly nejprve na hodinovou prohlídku hradu Bouzov, která byla v závěru obohacena o nevšední zážitek z pohledu na česko-anglický svatební průvod. Pak jsme vyrazili do podhradí na objednaný program "Válečné stroje a střelné zbraně doby husitské", kde jsme si mohli prakticky vyzkoušet střelbu z kuše, houfnice či praku, obdivovat vynález trojského koně a vyslechnout poutavou přednášku. Exkurzi jsme zakončili v nedalekém Javoříčku, protože zdejší jeskyně opravdu stojí za podívání, což po prohlídce konstatovala většina žáků. Závěrečný rozchod v Konicích pak znamenal útratu zbývajícího kapesného dětí a hurá domů s úsměvem na rtech a písní "Sláva, nazdar výletu!"