Nadosah

4.5.2011 se v 7.B objevili lektoři z Nadosahu a proběhl zde preventivní program nazvaný Já versus droga. Žáci strávili 3 vyučovací hodiny formou her a rozhovorů, které se týkaly především komunikace ve třídě, spolupráce a nechybělo samozřejmě i zaměření na návykové látky. Nejvíce emocí se dostavilo při Čertovském mariáši, kdy si děti měly napsat na 4 lístečky důležité hodnoty, kterých by se nechtěly nikdy vzdát, a k tomu přidaly ještě 5. lísteček se jménem DROGA. Byly to karty, o které postupně přicházely, protože čert bere všechno. Nakonec zbyla každému jen jedna jediná karta a téměř polovina třídy držela v ruce s pocitem beznaděje DROGU. Děti si tak moc dobře uvědomovaly, o co všechno by přišly, kdyby u nich zvítězila droga.