Projektová schůzka - Vranov nad Topl´ou

První projektová schůzka – Vranov nad Topľou
Ve dnech 30. 4 – 9. 5. 2010 se uskutečnila 1. projektová schůzka projektu Comenius. Byla využita k naplnění všech cílů zadaného projektu. Tedy ke sledování společných a rozdílných zvyků, pověstí českého a slovenského národa, jazykových shod a rozdílů (vystopovány na ukázkách z knihy S. Exupery – Malý princ), zvýšení jazykových dovedností, dovedností v informačních technologiích a sociálních dovedností.
Naši žáci připravili pro partnerskou školu prezentaci, na které představili produkty, které již vytvořili (Orbis pictus, postery, anketa, trojjazyčná kniha). Pedagogové evaluovali práci na společném produktu a pracovali na plánu pro další školní rok. Součástí projektové schůzky byly exkurze, jejichž cílem bylo přiblížit historii a tradice regionu partnerské školy.
Deset žáků třídy 8.A prožilo nádherných 10 dnů v krajině naší partnerské školy. Překvapila nás neskutečná pohostinnost, milé přijetí a způsob, jakým se rodiny postaraly o naše žáky. Za rok bude v roli hostitele naše škola.