Dopravní výchova

Dne 29.4.2010 jsme podnikli minivýlet na Dopravní hřiště ve Žďáře nad Sázavou, kde si všichni žáci mohli otestovat své znalosti i dovednosti v praxi. Nejprve nás paní lektorka seznámila se základními pravidly pro cyklisty v učebně, pak si děti napsaly test, ve kterém bylo 20 otázek. Pokud se jim podařilo získat alespoň 16 bodů, obdrželi speciální řidičský průkaz pro cyklisty. Poté jsme konečně opanovali kola a vyjeli vstříc ke zdolání praktické zkoušky. Ne všichni však jezdili podle pravidel a pouze 6 žáků z naší třídy získalo oprávnění jezdit na silnicích bez doprovodu. I přesto to bylo velmi zajímavě strávené dopoledne se spoustou nových informací. Děti si na vlastní kůži vyzkoušely, že složit takovou zkoušku není nic jednoduchého.