Projektový Den Země

Dnešní dopoledne 23.4. strávily děti velmi netradičně, a to v rámci projektového dne nazvaného "Globální problémy Země". Po úvodní rozhlasové relaci jsme zahájili dopoledne nejprve ekologickou výstavou elektrospotřebičů našich babiček. Tam měly paní učitelky z 2. stupně nachystané různé otázky, aby zjistily, zda žáci dávali bedlivý pozor při jejich poutavém povídání o elektrospotřebičích. Pak jsme se přesunuli do naší třídy 4.B, kde jsme začali pracovat na tématu "Síla přírody - jak je její síla velká, zda si přírody vážíme a nebo nám na ní nezáleží." Děti měly za úkol zpracovat toto téma ve formě malby a povídky. Rozdělanou práci jsme na chvíli přerušili a pustili jsme se do velmi zábavné ekologické olympiády, kdy žáci devátých ročníků zadávali na stanovištích v budově naší školy dětěm 1. stupně nejrůznější úkoly. Všechny to moc bavilo, měli radost ze získaných bodů. Pro dokreslení dnešního dne malá fotogalerie: