Dějepisná exkurze - Polička

Dne 21. prosince 2009, tedy těsně před začátkem vánočních prázdnin, se uskutečnila dějepisná exkurze šestých tříd do Městského muzea v Poličce.

V pondělí 21. prosince 2009, jsme v zimním počasí vyrazili autobusem do Poličky, kde nás v Městském muzeu čekaly hned dvě expozice. Ta hlavní, kvůli které jsme tuto cestu podnikli, se nazývala "Od doby kamenné do doby slovanských hradišť" a žáci si zde mohli doslova osahat pravěké předměty, zkusit si například rozdělat oheň, provrtat kámen, tkát látku, vyzkoušet keltský oděv či napsat něco hlaholicí. Měli tak možnost vyzkoušet si v praxi to, o čem doposud jen slyšeli a nebo viděli na obrázcích.  Druhá expozice se týkala v té době aktuálního tématu a nesla název "Advent". Zde se žáci dozvěděli o tradicích a zvycích, které jsou spojeny právě s časem vánočním. Mohli si vyzkoušet pouštění skořápek či házení botou, shlédli několik druhů betlémů, prostřený štědrovečerní stůl či tradiční vánoční výzdobu. Na závěr vytvořil každý žák vánoční přáníčko lidem z domova důchodců.  Obě expozice se žákům líbily a někteří z nich si dokonce odvezli i malé dárky na památku, které jim věnoval průvodce.