9. A

učení mu však je fuk.
Všichni jsme kamarádi,
Tomovi se smějem rádi.

Ve třídě je sranda veliká,
máme tam i Honzíka.
Dominik je zvláštní člen,
trojkami je okouzlen.

Anno, Aničko ty to znáš,
že druhým svačiny ujídáš.
Sára má ostrý jazýček,
na něm vybraný slovníček.

Adriana s češtinou bojuje,
hadříky si kupuje.
Dějepis, zeměpis, matika
to Lukáše zajíká.

Jirka to je blonďák,                                  Ovšem to je nemilé
češtinu však nezmák.                              zase čtyřka Jelene!
Káju, Péťu, Kíku                                      Martin dělal reparát,
nedostanem z hodin tělocviku.                  na číslo, vzor a pád.

Maruška a Kája moc nemluví,                   Vladan Macho to je pašák,
druhému však rádi napoví.                         k svačině  si vezme vlašák.
Dušane, Dušane zase pětka                     Neví-li něco Pavel a Patrik
bude se zlobit i tvůj taťka.                         zajisté jim poradí Toník.

Dáša, Jana to je dvojka,
                                                              z matiky jim hrozí trojka.
                                                              Katka to je kus žáka
                                                              většinu tělocviku fláká.

Naše Monča úžasná je
                                                              po večerech rýmuje.
                                                              Táta ten jí pomáhá,
                                                              rýmují pak oba dva.

Monika Hemzová

Česko čte dětem

Navšítivil nás spisovatel Jiří MACOUN  se svojí knihou PLUS MINUS MAX. Jeho čtení nás velmi zaujalo, protože to bylo o chlapci v našem věku. Knížka byl o nápoji PLUS MINUS, který byl energetický a pomáhal žákům ve škole při psaní písemek. Kniha se nám moc líbila a  a jsme rádi, že se tento spisovatel za námi přijel podívat a děkujeme mu za čtení i za příjemnou poutavou besedu.

Monika Hemzová, Anna Honková

Máme foto v kalendáři

Regionální rada Jihovýchod vydala Kalendář 2010. V měsíci červnu je fotografie z atletického stadionu Tomáše Dvořáka, který byl otevřen v září 2009. Na této fotografii jsou žáci naší třídy - Anna Honková, Karolína Uhrová, Tomáš Novák.

Projekt je podporován Evropskou unii - Evropským fondem pro regionální rozvoj. Fotografie zhotovil Vojtěch V. Sláma

Ze života třídy