4. B Workshop s drumbeny

6.2.2018

Pozitivní náladu nám pomohl naladit Mgr. Zdeněk Roller, který na naši školu zavítal v úterý 6. února s netradičními nástroji, DRUMBENY. Lektor programu připravil pro žáky 4., 5. a 8. tříd týmové a interaktivní aktivity podporující komunikaci mezi žáky.  Vyzkoušeli jsme si také cvičení postřehu, ale hlavně jsme bubnovali. Zajímavě vyzněla právě souhra účastníků, i když každý hrál podle sebe, všichni ve stejném tempu. Dále jsme měli možnost seznámit se s původním australským dechovým hudebním nástrojem didgeridoo. Poslechli si příběh o vzniku tohoto nejstaršího hudebního nástroje na světě. Dostali také pár zajímavých rad, jak levně a ekologicky podobný instrument získat např. z obalu od zářivky, instalatérské trubky nebo hadice od nákladního auta. V závěru si poslechli propojení zvuku didgeridoo, drumbenů a kytary.

Další fotografie ZDE: www.zsbystrice.cz/view_ftpgallery.aspx